Żel do pielęgnacji zębów

Odkryj działanie hydroksyapatytu i ksylitolu zawartych w żelu Haxyl.

Kobieta jedząca jabłko Produkt Haxyl

Jak stosować?

HAXYL żel przeznaczony jest do codziennego stosowania jako samodzielny środek czyszczący. Może również być stosowany po użyciu tradycyjnej pasty do zębów jako dodatkowy środek pielęgnacyjny. Pamiętaj! Dentyści zalecają by czyścić zęby minimum dwa razy dziennie (lub po każdym posiłku).

Ikona szczoteczki
Nawilż włosie szczoteczki
Następny krok
Ikona szcoteczki z żelem
Nałóż odpowiednią ilość żelu Haxyl
Następny krok
Ikona zegarka
Szczotkuj każdy obszar jamy ustnej minimum 30 sekund
Następny krok
Ikona szczotkowania
Wyszczotkuj zęby trzonowe
Następny krok
Ikona szczotkowania
Umyj tył zębów
Następny krok
Ikona języka
Nie zapomnij o języku
Następny krok
Ikona nici dentystycznej
Skorzystaj z nici dentystycznej
Następny krok
Ikona kubka z wodą
Przepłucz usta płynem do płukania jamy ustnej
Kobieta szczotkująca zęby

SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA ŻELU HAXYL

Wykres skuteczności Haxyl
Źródło: "Ocena kliniczna żelu Haxyl" Z. Knychalska-Karawan, A. Kaczmarczyk-Stachowska, D. Fijał, B. Gawrzewska, H. Kwapińska, M. Pasternak; Collegium Medicum UJ

Zmniejszenie nadwrażliwości zębów po stosowaniu żelu Haxyl przez 3 tygodnie

Źródło: "Ocena kliniczna żelu Haxyl" Z. Jańczuk; PAM

Koło z wartością 89.9%
Hydroksyapatyt

HAXYL zawiera
20% hydroksyapatytu

Haxyl to żel do pielęgnacji zębów zawierający 20% hydroksyapatytu, który jest głównym nieorganicznym składnikiem szkliwa i zębiny. Hydroksyapatyt wspiera remineralizację szkliwa, redukuje płytkę bakteryjną oraz zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego. Żel zmniejsza nadwrażliwość zębów, chroni przed próchnicą i chorobami przyzębia. Może być stosowany codziennie, samodzielnie lub po tradycyjnej paście do zębów. Hydroksyapatyt jest syntetyczną substancją biozgodną, o właściwościach podobnych do twardych tkanek zębów.

Przebadany klinicznie

Przebadany klinicznie

Ocenę kliniczną1 żelu Haxyl przeprowadzono w ciągu 3 tygodni u 45 osób w wieku 21-65 lat. Ankietowani stosowali żel przeważnie 2 razy dziennie. Smak żelu jako przyjemny lub obojętny został oceniony przez 73% ankietowanych. Ponad 88% ankietowanych oceniło zapach jako przyjemny lub obojętny. Przed zastosowaniem żelu Haxyl wrażliwość zębów zgłaszało 36 z 45 ankietowanych.Po 3 tygodniach stosowania ustąpienie wrażliwości zgłosiło 32 osoby, co stanowi prawie 90% osób, które zgłaszały nadwrażliwość. Uczucie świeżości w jamie ustnej i/lub doczyszczenie zębów zgłosiło ponad 86% ankietowanych.

 

W kolejnym badaniu2, któremu poddano 40 osób w wieku od 16 do 50 lat, przeprowadzano kontrole po 7, 14 i 28 dniach. W wyniku przeprowadzonego badania stwierdzono znaczne zmniejszenie nalotu na zębach, występowania kamienia nazębnego, wielkości wskaźnika krwawienia z dziąseł, wskaźnika dziąsłowego czy CPITN. Wyraźną poprawę wskazywał wskaźnik higieny jamy ustnej.

 

1 „Ocena kliniczna żelu (pasty) do czyszczenia zębów „HAXYL" z hydroksyapatytem firmy „Chema-Elektromet z Rzeszowa",
Prof. dr hab. Zbigniew Jańczuk
2 „Ocena żelu do pielęgnacji zębów Haxyl, firmy Chema-Elektromet Rzeszów", Prof. dr hab. Zofia Knychalska - Karwan

 

 

Wskaźnik RDA 34 dla żelu HAXYL

Żel do zębów Haxyl charakteryzuje się wskaźnikiem ścieralności zębiny (RDA - Relative Dentin Abrasion) wynoszącym 34. Jest to niski wskaźnik, który wskazuje na delikatne działanie produktu, minimalizując ryzyko uszkodzeń szkliwa i zębiny. Dzięki temu Haxyl jest odpowiedni do codziennego stosowania, zapewniając skuteczną pielęgnację zębów bez nadmiernego ścierania tkanek zęba.

Skład

Żel Haxyl charakteryzuje się unikalnym składem, który łączy naturalne i skuteczne składniki. Zawiera hydroksyapatyt, będący podstawowym budulcem zębów, wspomagający remineralizację szkliwa. Ksylitol redukuje płytkę bakteryjną i działa przeciwpróchniczo, a pirofosforan sodowy zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego. Dzięki tej kompozycji, Haxyl skutecznie wspiera zdrowie jamy ustnej i zapewnia codzienną ochronę zębów.
 • Hydroksyapatyt

  Substancja odpowiadająca głównemu, nieorganicznemu, naturalnemu składnikowi zębów i kości. Syntetyczny hydroksyapatyt odznacza się dobrą biozgodnością, właściwościami zbliżony jest do twardych tkanek zębów. Działa redukująco na płytkę bakteryjną, ogranicza i utrudnia jej odkładanie na zębach i wpływa na remineralizację szkliwa.
 • Ksylitol

  Uznany na świecie związek o działaniu przeciwpróchnicowym. Jest substytutem cukru, naturalnym składnikiem wielu owoców i warzyw. Ogranicza próchnicotwórcze działanie płytki bakteryjnej, jej przywieranie i odkładanie na zębach, powoduje wzrost zdolności buforowej śliny.
 • Pirofosforan sodowy

  Działa oczyszczająco na zęby oraz zapobiega odkładaniu kamienia nazębnego.
Zobacz również

BIOCHEM - proszek z hydroksyapatytem do codziennej pielęgnacji zębów

 • Nie wysusza błony śluzowej
 • Został przebadany klinicznie
 • Wygładza i wzmacnia powierzchnię szkliwa
 • Działa remineralizująco
 • Bez fluoru
 • Przeciwdziała odkładaniu się kamienia nazębnego
Dowiedz się więcej
Produkt Biochem
Dekoracja Biochem
Dekoracja Haxyl

Zapytaj nas
o Haxyl

Jeżeli masz pytania dotyczące żelu HAXYL napisz do nas.
Zamów Haxyl

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami!

Tu kupisz Haxyl

Kup żel do pielęgnacji zębów HAXYL bezpośrednio na stronie producenta.
Kup na chema.rzeszow.pl
Produkt Haxyl